خوش آمدید

کسب و کار شما دچار افت در سود دهی شده ؟

با پیشرفت علم و تکنولوژی ، داشتن یک وب سایت جهت پیشرفت و شناخته شدن بهتر کسب و کار شما ، در اکثر زمینه ها ضروری است.
همین حالا شروع کنید

خدمات بهینه سازی وب سایت

بهینه سازی

یکی از مهم ترین نیاز های اولیه یک وب سایت جهت موفقیت داشتن ترافیک مورد نیاز می باشد . می توان به جرات گفت که بدون ترافیک , یک وب سایت وجود نخواهد داشت . جهت بالا بردن ترافیک کاربران یک وب سایت راههای متعددی وجود دارد که بشرح زیر است :

  1. بازنویسی محتوای سایت با توجه به هدف شما
  2. کمک در بالا بردن رتبه سایت در گوگل ( Page Rank )
  3. بهینه سازی سایت و پاکسازی کدهای Html سایت
  4. بالا بردن رتبه وب سایت در نتایج جستجو با کلمات کلیدی انتخابی
  5. تحقیق در رابطه با کلمات کلیدی و تجزیه و تحلیل و انتخاب کلمات مفید با توجه به محتوای سایت
  6. بهینه سازی وب سایت های داینامیک
  7. استفاده از تاکتیک پیوند ( لینک ) بین صفحات بصورت داخلی و خارجی
  8. مشاوره و ارائه راه کارهای مناسب با توجه به هدف شما

 

مقدمه
به طور متوسط %۸۰ درصد بازدیدهایی که از یک وب سایت صورت می‌گیرد از موتورهای جستجو می باشد . نکته قابل توجه این است که اکثریت مردم فقط ۲ صفحه اول از نتیجه جستجو یک وب سایت توسط موتورهای جستجو را بررسی می‌کنند .

بهینه سازی

 

بهینه سازی :

بهینه سازی SEO چیست ؟
SEO مخفف کلمات Search Engine Optimization که به معنای بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو می‌باشد .
برای اینکه رتبه وب سایتتان را افزایش دهید باید به موتورهای جستجو بگویید که سایت شما در چه زمینه ای فعالیت می کند . برای معرفی زمینه فعالیت وب سایتتان به موتورهای جستجو باید از کلمات کلیدی (keywords) مناسب در جاهای مختلفی از سایتتان استفاده کنید .

انتخاب کلمات کلیدی مناسب
قبل از اینکه ما مشغول جمع آوری اطلاعات برای وب سایت شویم ، باید تعدادی کلمه کلیدی ، متناسب با زمینه فعالیت مان انتخاب کنیم و سپس این کلمات را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم . این مرحله یکی از مهمترین مراحل در بهینه سازی SEO می باشد .

تجزیه و تحلیل کلمات انتخاب شده شامل موارد زیر می‌باشد :

بهینه سازی

 

چگونه کلمات کلیدی انتخاب شده را به موتورهای جستجو بشناسانیم
در این مرحله هدف این است که کلمات انتخاب شده را در جاهای مختلف وب سایت بکار ببریم تا ربات های موتورهای جستجو هنگام پیمایش وب سایت ما ، اطلاعات کافی از زمینه فعالیت ما بدست آوردند . نکته قابل توجه این است که باید سعی شود کلمه مورد نظر در متن ما بیش از اندازه تکرار نشود زیرا در این صورت ربات‌های موتورهای جستجو، وب سایت ما را جزو وب سایت‌هایی قرار می دهد که هدف آنها مختل کردن فعالیت موتورهای جستجو است (spam) و هیچگاه وب سایت شما در بانک اطلاعاتی موتورهای جستجو قرار نخواهد گرفت . به طور کلی گفته می‌شود بهتر است در یک صفحه ۲ الی ۳ درصد از کلمات ، به کلمات کلیدی اختصاص یابد .
همچنین با توجه به این نکته که ربات‌های موتورهای جستجو ، صفحات وب سایت را از بالا به پایین و از چپ به راست پیمایش می‌کنند ، بهتر است که در ابتدا و انتهای صفحات ، کلمات کلیدی بکار برده شوند . معمولاً در پایین صفحات وب ( زیر کپی رایت سایت ) کلمات کلیدی مرتبط با صفحه نوشته می‌شوند .

 

پس از نوشته شدن مطالب، مراحل زیر را انجام دهید :

اگر بیش از یک کلمه کلیدی انتخاب کرده‌اید و به ازای هر کدام از آنها یک صفحه نوشته اید، همه این صفحات را با استفاده از لینک ها به هم متصل کنید و متن لینک ها را کلمات کلیدی خود قرار دهید . متن لینک ها نیز همانند نوشته‌های italic ، bold و underline از اهمیت زیادی برخوردارند و موتورهای جستجو به آنها توجه زیادی می‌کنند .

 

اهمیت لینک‌های خارجی در بهینه سازی :
منظور از لینک‌های خارجی ، لینک‌هایی است که از سایت‌های دیگر به سایت شما وجود دارد . هر چه تعداد این لینک‌ها بیشتر باشد رتبه سایت شما بیشتر خواهد بود . علت این امر این است که موتورهای جستجو اینگونه استدلال می‌کنند که چون تعداد زیادی لینک به این وب سایت وجود دارد بنابراین از نظر کاربران اینترنت این وب سایت دارای اهمیت زیادی است بنابراین موتورهای جستجو نیز رتبه سایت را بالا می‌برند .
موتور جستجوی گوگل رتبه وب سایت‌ها را براساس آیتمی بنام page rank بیان می‌کند که عددی بین ۱ تا ۱۰ می‌باشد . هر چه این عدد بزرگتر باشد رتبه سایت مربوطه بیشتر خواهد بود و همچنین هر چه تعداد لینک‌های خارجی یک سایت بیشتر باشد ranking آن سایت بیشتر می‌شود .
۱- موتور جستجوی گوگل تکنیکی را بیان می‌کند که به کمک آن می‌توانید تمام فایل‌هایی را که تمایل دارد توسط گوگل ایندکس شوند را در یک فایل ، معرفی کنید . برای این منظور باید نقشه XML وب سایت (XML sitemap) را در یک فایل بنام sitemap.xml قرار دهید .

۲- فایلی به نام robos.txt در ریشه وب سایت خود قرار دهید . به کمک این فایل می‌توانید به موتورهای جستجو بگویید چه فایل یا پوشه‌هایی را ایندکس کنند و چه فایل یا پوشه‌هایی را نادیده بگیرند .

۳- در بررسی وب سایت های رقبا حتماً به این نکته توجه کنید که از چه وب سایت‌هایی به آن وب سایت ها لینک وجود دارد .

۴- هنگامی که یک domain ثبت می کنید ، آن را در آدرس google.com/addurl.html اضافه کنید . پس از انجام این کار حدوداً ۳ هفته طول می کشد که گوگل domain شما را به بانک اطلاعاتی خود اضافه کند . برای اطمینان از اینکه domain شما به بانک اطلاعاتی گوگل وارد شده است یا نه در گوگل می توانید نام domain خود را جستجو کنید ، اگر در نتیجه بازگشتی توسط گوگل ، domain شما وجود داشت بدین معنا است که به بانک اطلاعاتی گوگل وارد شده است . البته یک راه بهتر برای domain شما در کمتر از یک هفته به بانک اطلاعاتی گوگل وارد شود این است که از یک وب سایت که رتبه بالایی در گوگل دارد به سایت خود یک لینک ایجاد کنید .

۵- یکی دیگر از راه های موثر در افزایش رتبه یک وب سایت ، بکار بردن تالارهای و انجمن های گفتگو در وب سایت است . این کار باعث می شود که کلمات کلیدی مورد نظر شما به طرق مختلف در تالارهای گفتگو تکرار شود . علاوه بر این باعث می‌شود که بینندگان وب سایت و در نتیجه ترافیک سایت بالا رود .

۶- نوشتن مقاله در زمینه های مرتبط با فعالیت شما یکی از راه‌هایی است که به کمک آن می‌توانید لینک‌های خارجی سایت خود را افزایش دهید . دایرکتوری‌های زیادی در سطح جهان وجود دارد که شما می توانید مقالات خود را در آنها وارد کنید و یک لینک از سایت آنها به وب سایت خود ایجاد نمایید .

افزایش رتبه وب سایت در گوگل = افزایش بینندگان موثر وب سایت

با ایجاد یک جایگاه خوب و قابل قبول برای وب سایت و یا وبلاگ خود در اینترنت شما هم می توانید از مزایای این شبکه جهانی به بهترین وجه بهره مند شوید و خود را بهتر به کاربران وب معرفی کنید .

این امر میسر نیست مگر با جذب بیشتر بازدیدکننده برای پایگاه اینترنتی خود بهترین روش بالا بردن کاربران سایت استفاده از موتورهای جستجوی فعال در اینترنت است . از جمله قدرتمند ترین این موتورهای جستجو گوگل می باشد این موتور جستجوی قدرتمند دارای بیشترین محبوبیت در بین کاربران ایرانی می باشد بطوریکه بیش از ۸۵ درصد فارسی زبانان و ایرانیان از این وب سایت برای پیدا کردن موضوع و مطلب مورد نیازشان در شبکه جهانی اینترنت استفاده می کنند .
بنابر این بدیهی است که هر چه بهتر به این وب سایت معرفی شده باشید و جایگاه بهتری در این موتور جستجو کسب کنید تعداد بیشتری از این کاربران را به وب سایت خود می کشانید .
حال برای رسیدن به این هدف و یافتن بهترین جایگاه در گوگل نیاز داریم که وب سایت خود را طوری پیکر بندی کنیم که برای دیده شدن توسط گوگل مناسب تر باشد .
سایت گوگل پایگاه های اینترنتی را بر اساس امتیاز بندی خاص خود (pagerank) در نتایج جستجوی خود نمایش میدهد و مشخص است که وب سایت ها و وبلاگ هایی موفق ترند که بالاتر از دیگران نمایش داده شوند .
این امتیاز بندی بر اساس پارامترها و رعایت موارد خاصی به وب سایت ها تعلق میگیرد .
رنک یا رتبه سایت در موتور جستجوی گوگل بصورت عددی بین ۰ تا ۱۰ مشخص می گردد و هر چه این عدد بزرگتر شود موقعیت بهتری را برای سایت مورد نظر تضمین می کند.
حال برای اینکه رتبه بهتری در این جستجوگر قدرتمند داشته باشید باید با عملیات بهینه سازی (SEO) آشنایی داشته باشید که این امر نیاز به صرف زمان و داشتن تخصص و شناخت بالایی نسبت به عملکرد رنک دهی گوگل دارد .
شما می توانید این کار را به ما بسپارید تا علاوه بر بالارفتن تضمینی رتبه وب سایتتان در یک دوره بروزرسانی گوگل شاهد تغییر تعداد ورودیهای خود از این سایت و بالارفتن رتبه وب سایت خود در نمودار جهانی الکسا (Alexa) باشید .

بهینه سازی :

سایت الکسا (Alexa.com) چیست ؟
الکسا یک وب سایت معتبر بین المللی می باشد که با در نظر گرفتن پارامترهای مختلف و همچنین وب سایت ها اقدام به رتبه بندی آنها می نماید . خلاصه و چکیده این رتبه بندی عددی بین ۱ تا چند میلیون می باشد که هرچه این عدد به یک نزدیکتر باشد رتبه وب سایت شما بالاتر می باشد .
با شروع کار ما واژه هایی که برای شما مهم هستند و نیاز دارید که کاربران با جستجوی آنها وب سایت شما را در صفحه اول گوگل مشاهده نمایند نیز به صفحات اول نزدیک و به مرور در صفحه اول نمایش داده می شوند بدین ترتیب شما بدون نیاز به پرداخت هزینه های سنگین برای تبلیغات در گوگل همه روزه شاهد ورود کاربران مورد نظرتان خواهید بود .
در مدت زمانی که ما بر روی وب سایت شما کار می کنیم بصورت مداوم کلمات و کدهای آن را بررسی و در صورت مشاهده خطا به شما گزارش خواهیم داد و یا نسبت به رفع آن اقدام خواهیم کرد و علاوه براین با ایجاد یک نقشه سایت حرفه ای بهترین وضعیت فنی را برای وب سایت تان تضمین می کنیم و به شما آموزش خواهیم داد که پس قرار گرفتن سایت شما در سیر صعودی بهینه شدن چگونه این وضعیت را حفظ نمایید .


نویسنده : / نوشته شده در تاریخ : ۲۷ دی ۱۳۹۴
پشتیبانی : 7152821-0912 , 22338921-021
ContactUs Lastech Lastech in Google+ Lastech in Facebook lastech in Instagram lastech in Telegram
تمامی حقوق مادی و معنوی برای پویافناوران محفوظ میباشد و طبق ماده 12 قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.